×
jiri-pospisil

Mgr. Jiří Pospíšil, náměstek primátora, 55 let. Na základě vlastních zkušeností, jak fungují nebo spíše nefungují některé politické strany, které se stále tento stav nesnaží zlepšit (nechtějí už dokonce uvnitř ani diskutovat), nám došla trpělivost, a proto jsme se rozhodli s několika přáteli založit nové hnutí, které by v komunálních volbách spojilo ty, kteří mají podobné názory a hlavně chtějí něco pro své město udělat, nechtějí jen sedět, kritizovat, ale chtějí své zkušenosti využít ve prospěch všech. Proto vzniklo hnutí z názvem PéVéčko.


Narodil jsem se 14. 3. 1966 v Prostějově a zde žiji celý svůj život. Po studiích na Gymnáziu Jiřího Wolkra a na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého obor český jazyk – základy společenských věd, jsem nastoupil do školství. Postupně jsem prošel jako učitel základní školy, učil jsem na gymnáziu i na středním odborném učilišti, od roku 2002 zastávám funkci ředitele Základní školy a mateřské školy Palackého třída 14, Prostějov.


V současné době jsem v uvolněné funkci 1. náměstka primátora města Prostějova. K mým koníčkům patří četba, sport, hudba a zároveň hra na hudební nástroje (kytara, bicí). Pořád patřím mezi aktivní muzikanty.