×
jan-krchnavy

PaedDr. Jan Krchňavý, ředitel školy, 62 let. Narodil jsem se 25.12. 1955 v Dačicích, okres Jindřichův Hradec. Po absolvování gymnázia v Telči, jsem studoval Pedagogickou fakultu UJEP Brno – učitelství – aprobace Z-Tv. Do roku 1985 jsem pak učil na ZŠ Kollárova a od r. 1985 – 1989 ZŘ na ZŠ Sídliště svobody. Od 1.1. 1989 jsem ředitelem školy ZŠ a MŠ Jana Železného v Prostějově.


Jsem ženatý a mám 3 děti. Mezi mé zájmy patří – skvělá rodina je na prvním místě, sport (kolo, tenis, snowboard, lyže), vycházky se psem v krásném okolí Prostějova, chataření – pro úžasnou radost z přírody a z práce, která je za člověkem vidět, a která ho naplňuje.


Proč „ PéVé:čko“? Lídři hnutí jsou slušnými, dělnými a spolehlivými regionálními politiky, kterým jde o dobré jméno města. Svou dosavadní prací dokázali, že umí hospodařit, znají silné i slabé stránky fungování našeho Prostějova. Jsou schopni koncensu a dohody bez lokálních zájmů, ale v duchu konstruktivních řešení případných problémů s prioritou prospěchu pro občany města. Věřím, že „hnutí“ bude mnohem více reflektovat místní problematiku než jakákoliv „strana“, která vkládá ono nezbytně politické do svých plánů a rozhodnutí. Kandidátku tvoří průřez občany města, kteří chtějí dělat s lidmi a pro lidi našeho krásného města. Na kandidátce jsou z velké části jména, jež reprezentují osobnosti, odborníky a opravdové charakterní lidi, kterých si velmi vážím. Věřím, že svými zkušenostmi a prací mohu přispět k rozkvětu města, které mě před 35 lety přijalo, a které mám rád.