Zahrady prostějovských mateřských škol vzkvétají

Zahrady prostějovských mateřských škol vzkvétají

V uplynulých týdnech proběhla revitalizace zahrad šesti mateřských škol ve městě. Nová zeleň byla vysazena v MŠ Fanderlíkova, Mánesova, A. Krále, Smetanova, Květná a v místní části Žešov.
„V zahradách školek proběhla celková úprava, od kácení již nevyhovujících dřevin, následnou výsadbu stromů a keřů, mulčování, doplnění trávníků a následnou úpravu květinových záhonů, která bude probíhat v nejbližších dnech,“ popsala Ivana Hemerková, náměstkyně primátora. Například jen v objektu mateřské školy u ZŠ Melantrichova (ve Fanderlíkově ulici) bylo vysázeno 17 stromů – javory, jabloně, okrasné třešně, jeřáby, líska, dub a další. „Celkové náklady na revitalizaci zahrad mateřských škol činily 1,9 milionu, přitom na akci jsme získali dotaci ve výši jednoho milionu korun,“ vypočítala Ivana Hemerková. V další etapě bude realizována revitalizace osmi zahrad mateřských škol.
Zároveň náměstkyně primátora dodala horkou novinku. „Získali jsme další dotace na stavební úpravy budov mateřských škol vedoucí k energetickým úsporným opatřením. V polovině dubna bylo vyhlášeno zadávací řízení k výběru zhotovitele na komplexní zateplení budov školek Železného, Libušinka a Květná, kde bude provedeno zateplení pláště, výměna oken, zaizolování střech a další stavební úpravy. Výše dotace činí padesát procent nákladů,“ uvedla I. Hemerková s tím, že ještě v letošním roce se připravují projekty zateplení budov MŠ Fanderlíkova, Smetanova a Moravská.

Zdroj www.prostejov.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Testimonials  |  Info: There are no items created, add some please.