PéVéčko oslovuje Prostějováky zajímavým, zároveň realistickým programem

PéVéčko oslovuje Prostějováky zajímavým, zároveň realistickým programem

Jiří Pospíšil, lídr kandidátky hnutí PéVéčko – ambiciózní party skromných a pracovitých lidí, které záleží na budoucnosti Prostějova. Na kandidátní listině PéVéčka do říjnových komunálních voleb najdete mnoho osobností z různých oborů, lidí, kteří jsou ve svých profesích úspěšní. Minulý týden jsme se Jiřího Pospíšila zeptali, jak PéVéčko vzniklo a čím chce oslovit Prostějovany.

Proč vzniklo vaše hnutí PéVéčko?

Vycházeli jsme z vlastních zkušeností, z toho, jak fungují nebo spíše nefungují některé politické strany, které se dlouhodobě tento stav nesnaží zlepšit, dokonce už nechtějí uvnitř ani diskutovat. Svým způsobem nám došla trpělivost, a proto jsme se rozhodli s několika přáteli založit nové hnutí, které by v komunálních volbách spojilo ty, kteří mají podobné názory a hlavně chtějí něco pro své město udělat. Nechtějí jen sedět, kritizovat, ale chtějí své představy o budoucnosti Prostějova a zkušenosti využít ve prospěch všech. Proto vzniklo hnutí s názvem PéVéčko.

V čem jste jiní než ostatní, proč jste se rozhodli již nepodporovat celostátní politické strany či dokonce za ně nekandidovat?

Jsme regionální uskupení, na rozdíl od celostátních stran je naší prioritou Prostějov. Všichni, kteří za nás kandidují, dlouho žijí v našem krásném městě, jsou ve svých oborech velmi známí a samozřejmě něco dokázali. Mají chuť, nápady a vůli pro město něco udělat. Všem nám záleží na tom, aby se Prostějov v příštích letech dál rozvíjel.

Co je stěžejní ve vašem volebním programu?

Oslovíme Prostějováky zajímavým, zároveň realistickým programem. Nechceme slibovat nesplnitelné, třeba slibovat, že budou mít občané něco zadarmo. Náš program budeme postupně zveřejňovat na našich webových stránkách www.pevecko.cz a na facebooku. Již nyní můžu říci, že důležitými body programu, na nichž jsme se shodli, jsou bezpečnost občanů, oživení života na náměstí, rekonstrukce zimního stadionu a plaveckých lázní, další rozšiřování zeleně.

Prostějov, to je prostě „PéVéčko“ v komunikaci mladé generace. Tato zkratka se v době esemesek a sociálních sítí vrývá do mysli čím dál širšího spektra obyvatel města. Logicky se proto nabízí otázka: Máte v programu i něco pro mladší generaci?

Mohu prozradit, že diskuze o tom, co může město udělat pro děti a mládež, byly velmi rozsáhlé. Příležitosti pro vyžití mladší generace chceme rozšířit a doslova každý den se zabýváme dalšími a dalšími připomínkami. Naším záměrem je například vybudovat zábavní centrum pro rodiče s dětmi. Pro všechny generace bychom chtěli pokračovat ve výstavbě venkovních hřišť – posiloven – říkáme jim hřiště pro seniory, ale jsou opravdu využívána širokou veřejností, všemi generacemi, tato hřiště se setkala s velkým úspěchem.

Proč bychom měli volit právě vaše hnutí?

PéVéčko je nové politické hnutí těch, kterým není lhostejný osud našeho města Prostějova. Všichni tady žijeme, pracujeme, vnímáme problémy nás všech. Přicházíme s naším programem, kterým bychom chtěli navázat na vše pozitivní, co zde bylo vybudováno v předcházejících letech. Máme ovšem i řadu návrhů a představ, jak by se mohlo náš Prostějov rozvíjet dál. Díky zodpovědnému řízení současného vedení města jsou pro tyto záměry vytvořeny skvělé podmínky.

Zdroj: Prostějovský Večerník, 11. 8. 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Testimonials  |  Info: There are no items created, add some please.