PaedDr. Jan Krchňavý

Rodina, škola a žáci tak se dá shrnout můj dosavadní život. Narodil jsem se v roce 1955 v Dačicích v okrese Jindřichův Hradec. „Vzdělání ti nikdo nevezme“ mě provázelo celým životem. Základní školu a gymnázium jsem vychodil v překrásném městě Telči a v Brně pak vystudoval Pedagogickou fakultu a začal jsem učit tělocvik a zeměpis a všichni si pamatujeme, jak se nám ty mapy měnily podle historických událostí.
Po vojně jsem se oženil a stal se otcem syna Honzy. A žili jsem v Prostějově, nejprve jsem nastoupil na ZŠ Kollárova, pak na školu Sídliště svobody, kde jsem se v roce 1989 stal ředitelem. Devadesátá léta byla plná změn. Začátky druhého manželství, kdy jsme neměli kde bydlet a manželka byla na mateřské dovolené s dcerou Barčou, byly velmi náročné, bydleli jsme v domě přezdíváném Parlament a v kuchyni jsme měli vanu, záchod byl na chodbě. Ke dvěma dětem přibyl i osmiletý synovec, kterého jsme si k sobě vzali po smrti mé sestry. Druhý syn David doplnil naši krásnou rodinku před 22 lety.

Ze všech našich miláčků mám radost. Manželka Jana je speciální pedagog. Celý profesní život obětavě pracuje s postiženými dětmi.
Honza je šikovným automechanikem, fandícím „hadrákům“ a motorkám, Radek je visual manager ve firmě CA a vede si skvěle, Barunka je učitelka v mateřské školce a mám radost, že perfektní.
David je ve třetím ročníku DAMU – říkáme mu: ještě musíš dokázat, že jsi dobrý. A přidaná hodnota je skromnost a pokora to si pamatuj.

Radosti a záliby:

Jsem hrdý děda vnučky Moničky

Rád hraji tenis, lyžuji, uvidíte mě i na snowboardu

V létě jezdím jako většina z nás v Prostějově na kole

Chataření a grilování s rodinou jsou krásné chvilky

A nesmím zapomenout na našeho psa

A má největší radost je naše úžasná rodina